Soru Cevap

İletişim kısmından sık sık benzer sorular soruyorsunuz. Herkese aynı yanıtları defalarca kez vermek yerine böyle bir sayfa açmanın her iki taraf için de zaman kazandırıcı bir etkisi olacağını sanıyorum.

Bu sayfada, Satanizm ve Şeytan‘la ilgili merak ettiklerinizi yorum olarak sorabilirsiniz. Mümkün olabildiğince kısa sürede yanıtlamaya çalışacağım. Böylelikle de 2019 yılından sonra Türkiye’de Satanizm‘e dair merak edilenler ile birlikte, bunların yanıtlarının içinde olduğu bir arşiv oluşmuş olacak.

Bunun yanı sıra yine aşağıda bulunan yorum kısmı üzerinden Serpent Culture’la ilgili soru veya önerilerinizi de iletebilirsiniz. Bu Soru Cevap kısmının belirli bir eşiği geçmesi durumunda sitede benzer bazı yenilikleri aktif etmeyi düşünüyorum.

Şimdilik hepsi bu kadar. Güçle kalın!

“Soru Cevap” hakkında 10 yorum

  1. Dışarıdan bakan biri olarak gözlemim sürü psikolojisi moduna girmiş oldukları. Satanizm ağacının köklerinden biri de birey olabilme’dir. Bunu biraz daha detaylı olarak şöyle açıklayayım: Sol El Yolu ve Sağ El Yolu şeklindeki ayrıma aşina olduğunu düşünüyorum. Bu ayrımı yapan şey Sol El Yolu’nda ilerleyenlerin nihai amacı, ruhsal gelişiminin sonucunda kendi adına bazı güçler edinmesi ve kimilerince de bir tanrı formuna ulaşmadır. Sağ El Yolu dediğimiz yol ise daha çok kendilerinden daha büyük bir varlığın içerisine karışma ve benliğini yitirme hedeflenir. Durum böyleyken ve Satanizm de bir Sol El Yolu’nda değerlendirilen bir filozofi veya inanç iken ve Satanizm’de benlik; özellikle de Psikanaliz terimiyle konuşursak ilkel benlik ön plandayken Satanist olduğunu düşünenlerin bireylik yetilerini yitirmeleri biraz ironik. Bunun dışında da şu kara rahip vs. durumlarını komik bulduğumu söylemeliyim.

   Başta da söylediğim gibi, dışarıdan bakan bir göz olarak bunları söyleyebilirim. Bunun dışında da gelişebileceğine de inanıyorum bahsettiğin grubun.

 1. merhaba,
  bi kac sorum olucak,oncelikle herhangi bir youtube kanaliniz falan varmi? veya varsa nasil ulasabiliriz.
  bir de kitap onerileriniz varsa mutlu olurum, bu satanizm ile ilgili olabilir veya olmayabilir size kalmis.
  tesekkur ederim.

  1. Youtube üzerinde bir dönem bir kanal açarak bir kaç video yüklemiştim. Fakat daha önce şurada anlattığım sebepler yüzünden yaptığım iş içime sinmedi ve videoları kaldırdım.

   Kitap önerilerimi yapayım.

   Bilgi Türünde:
   Erdoğan Aydın – Nasıl Müslüman Olduk — Türklerin müslümanlığı ‘seçtikleri’ yalanına karşı muazzam etkili bir kitap. Lisedeki tarih derslerinde boş geçilen 700-751 yılına kadar olan Türk – Arap savaşlarını ve Arapların dinlerini yaymak ve iğrenç hakimiyetlerini kabul ettirebilmek için yapmış oldukları tüm iğrençlikler detaylı ve kanıtlı şekilde anlatılıyor.
   İlhan Arsel – Arap Milliyetçiliği ve Türkler — Yine benzer tandansta bir kitap. İlhan Arsel’in diğer kitaplarını da okuyabilirsin, oldukça mücadele eden biridir aydınlanma için.
   Üç İnisiye – Kybalion — Bu kitap da bir çeşit Ezoterizme Giriş kapsamında okunabilir.
   Turan Dursun – Din Bu Serisi — Turan Dursun eski bir müftü. Yıllar içerisinde islam’ın gerçek yüzünü kabul etmekte zorlanıyor ve bir Ateist olarak islama karşı bolca mücadele ediyor. Kendisi ne yazık ki yobazlar tarafından öldürüldü..

   Edebiyat alanından:
   John Milton – Kayıp Cennet — Bir çeşit şiir kitabı denilebilir, Milton Şeytan’ın ağzından cesurca konuşur.
   Charles Baudelaire – Kötülük Çiçekleri — Baudelaire’in edebiyat dünyasındaki azılı Satanistlerden biri olduğunu söylemek abartı olmaz.
   Oscar Wilde – Dorian Gray’in Portresi — Kitapta Lucifer’ın etkisi muazzam derecede.
   Goethe – Faust — Dünya klasiklerinden biri olan bu kitabı da es geçmemeli, aşırı derecede spoiler vermek istiyorum ama kendimi tutmalıyım!
   William Blake – Cennet ve Cehennemin Evliliği — Blake’in bu kitabının yanı sıra tabloları da harikadır.
   Marquis De Sade – Tanrıya Karşı Söylev — Aslında Sade’ın böyle bağımsız bir kitabı yok ama bir yayın evi kendisinin kitaplarında şu tek tanrı konseptine giydirdiği kısımları kesip biçip bir kitap haline getirmiş. Efsanedir!
   Edgar Allan Poe – Tüm Eserleri — Gothic Edebiyat’ın, Korku türünün ve polisiyenin babası!
   Lovecraft – Tüm Eserleri Cthulhu mitosunun yazarını unutmamalı.
   Stephen King – Rüya Avcısı — Poe ve Lovecraft’ın bıraktığı yerden devam ediyor ve soyadı kendisine aşşırı uyum sağlıyor.
   Bonus:
   Grange – Şeytan Yemini — Yine Sade ve Baudelarie gibi bir Fransız olan Grange’ın bu kitabı bizle irili ufaklı alakalı bölümlere sahip.

   Ben teşekkür ederim. Umarım okumadığın şeylerden bahsetmişimdir.

 2. ya benim sorum belki alakasız biraz ama şimdi cevaplayan yusuf eryan soramazsın programındaki çocuk yani ölen arda duman o mu diye merak ediyorum

Bir Cevap Yazın